Pondělí - pátek: 7:00 - 15:00

  • Ostravská 350/2b

    Opava 9, 747 70

  • Zavolejte nám

    553 780 331

  • Napište nám

    info@mvb.cz

Společnost MVB OPAVA CZ s.r.o. figurovala v časopise Svět zdravotnictví

 

Společnost MVB OPAVA CZ s.r.o. byla založena v roce 2000 jako obchodní společnost,

která nabízela především potrubní plastové výrobky význačných evropských výrobců.

V roce 2004 společnost výrazně rozšířila svoje působení o výrobu a dodávky. Stala se pokračovatelem rodinné firmy Žůrek (sdružení fyzických osob), která byla založena v roce 1993.

Společnost převzala veškerou dosavadní činnost a plně využila téměř desetileté zkušenosti

z výroby, dodávek i montáží zařízení pro farmaceutický a chemický průmysl. Od roku 2011 je společnost certifikována dle ISO 9001.

 

V současné době je činnost společnosti MVB OPAVA CZ velmi široká. Její hlavní specializací jsou dodávky technologií a zařízení především pro malotonážní procesy chemického, farmaceutického a potravinářského průmyslu.

 

MVB OPAVA CZ, s.r.o. se soustředí na technologie související s likvidací odpadních plynných a kapalných výstupů z technologií ve vztahu k ochraně životního prostředí. Pro tyto účely společnost vyrábí zařízení, které jsou provozovány v České a Slovenské republice, v Polsku, Lotyšsku a na Ukrajině.

 

MVB OPAVA CZ si mezi svými odběrateli získala za dobu své existence značný respekt a důvěru pro vysokou kvalitu dodávaných prací a technologických systémových řešení.

Společnost MVB OPAVA CZ s.r.o. investuje nemalé finanční prostředky do výzkumu a vývoje.

V oblasti vývoje nových technologií společnost spolupracuje s předními odborníky z oborů Chemického inženýrství, Materiálového inženýrství, Ekologie, Analytické chemie, Přístrojové techniky, IT a dalších oblastí, velmi úzce také spolupracuje s Vysokým učením technickým v Brně. Na některých projektech navázala spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze a částečnou spolupráci s předními odborníky z Akademie věd ČR.

Výsledky výzkumu a vývoje se promítají prakticky okamžitě v realizovaných technologiích.

Účastní se řešení mezinárodních grantů, např. společností koordinovaný projekt EUREKA LF11015, který byl hodnocen  výsledkem „Vynikající“.

Společnost MVB OPAVA CZ s.r.o. byla také vybrána Technologickou agenturou ČR do projektu Epsilon TH01030820 jako hlavní příjemce a společně s VUT Brno tento projekt momentálně realizuje. Cílem je komplexní snížení plynných polutantů „malých“ producentů emisí. Doba trvání tohoto projektu je do roku 2018.

 

Trvalým krédem společnosti je promyšlené technické řešení a perfektní funkčnost dodávaných technologických celků, využívání dostupných moderních technologií a materiálů, odborně vyškolený personál a kvalitní dodavatelské a provozně poradenské služby zákazníkům.